Fruwające figurki - Adam Molenda


Z początku by się mogło wydawać, że będzie to niepozorna opowieść. Sam tytuł "Fruwające figurki" nie zdradza nam prawie nic. A o czym jest ta książka? O chęci bycia lepszym, rozpoznawalnym w szarym świecie, o docenieniu nas przez inne osoby. 

Fruwające figurki to opowieść o dwóch rodzinach - Gronów i Żyłów. Z początku nam się wydaję, że to rodziny się bardzo lubią, lubią siebie odwiedzać i spędzać czas razem. Często rozmawiają o wspólnych planach co do otworzenia wspólnego interesu. Takie rozmowy trwają najdłużej. Wszystko się psuję, kiedy jedna z rodzin nie chce dokładać do tego interesu pieniędzy, tylko chce sprowadzać towar. 

Rodzina Gromów, po namowach ojca postanawia się zabrać za doktorat. Jego promotorem był Baden- Siemanko wiodący frywolny sposób życia. Mieszka on z trzema kobieta i się z tym wcale nie kryje. Jest on otwarty na tematy typowo seksualne. Baden- Siemanko wymusza na Arturze napisanie pracy związanej ze zbliżeniami w literaturze. Grono nie jest zachwycony ale godzi się na to. Jak w takim razie potoczą się ich losy? Czy biznes wypali, czy okaże się kompletną klapą?

Adam Molenda stworzył piękna książkę o tematyce seksualnej, o marzeniach, dążeniu do swoich wcześniej ustalonych celów. Nie tylko same dobre emocje są w książce bo jest w niej wiele rozczarowań i niepowodzeń. Jest to zdecydowanie literatura współczesna, opisująca zwykłe lub niezwykłe losy bohaterów, biznes i jego ciemne strony. Można z tej książki wyciągnąć bardzo wiele. 

W książce znajdziemy nie tylko erotykę, ale również dużą dawkę humoru. Wszystko dzieję się płynnie, przy tym lekko się czyta tą książkę. Możemy wyciągnąć wiele lekcji, ale jedna ta według mnie najcenniejsza to aby nie podejmować pochopnych decyzji, które mogą zniszczyć nam całe życie. 

Może Ci się spodobać

11 komentarzy

 1. Chyba do tej pory nie sięgałam jeszcze po tego typu literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. W życiu bym nie powiedziała, patrząc na okładkę, że w tej książce może być erotyka.

  OdpowiedzUsuń
 3. oo lubię taką tematykę, to coś dla mnie na wolne wieczory

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczęłam ją czytać, ale jakoś niestety mnie nie porwała. A szkoda, bo opis był ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się ciekawa, może uda mi się przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 6. o brzmi bardzo emocjonująco :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawka humoru powiadasz to koniecznie muszę przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zupełnie nie znam autora, a tematyka też jest mi troszkę obca :) CHętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie lekkie w przekazie książki

  OdpowiedzUsuń
 10. To książka zupełnie nie w moim guście, chociaż okładka wygląda bardzo intrygująco.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych