Cząstka pomarańczy - Lidia Tasarz

Czas na kolejną recenzję od wydawnictwa Psychoskok. Miałam już od nich kilka książek i każda kolejna zaciekawia mnie coraz bardziej. Tym razem kolejny grubasek, bo to książka licząca aż 762 strony o tytule "Cząstka pomarańczy" od Lidii Tasarz. Okładka od razu zwróciła moją uwagę, jest kolorowa, jest nawiązanie do pomarańczy. Jest to jedna z piękniejszych książek jakie mam w swojej kolekcji jeżeli chodzi o okładkę, a co z wnętrzem?


"Cząstka pomarańczy" to inspiracja popularną już Sagą Zmierzch, którą chyba każdy zna na pamięć. W oryginale nastolatka o imieniu Bella zakochuje się w wampirze i w wilkołaku. Znajdziemy tam wątki zarówno miłosne, jak i fikcyjne, czyli wilkołaki i wampiry. 

Maja to zwykła nastolatka mieszkająca w Toruniu. Pewnego dnia znika i nikt nie wie co się z nią może dziać. Rodzice jedynie mówią o chorobie córki. Po ponad pół roku główna bohaterka powraca, ale nie jest już taka jak kiedyś. Wygląda zupełnie jak nowa osoba - ubiór, zachowanie i włosy. Jaki był tego powód?

Maturzystka zgłosiła się casting do popularnego filmu Twilight i dostaje główną role. Musiała opuścić szkołę aby skupić się na filmie. Tam poznaje filmowego ukochanego Taylora, który gra w filmie Jacoba i oboje się w sobie zakochują. Przez szesnaście miesięcy mamy okazję śledzić życie Mai. Jej rozkwitająca miłość wraz z Taylorem, promocję filmu Twilight oraz dalsze celebryckie życie.

Jest to przyjemna lektura, świetna dla nastolatek. Czyta ją się szybko i przyjemnie. Mi się bardzo spodobała bo uwielbiam wszystkie części Zmierzchu i czytanie tej książki to dla mnie powrót do nastoletnich lat.

Może Ci się spodobać

9 komentarzy

 1. Prawdę mówiąc mam mieszane odczucia i nie jestem pewna, czy to jest pozycja dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej książki, ale jeszcze wszystko przede mną bo jesienią i zimą zazwyczaj więcej czytam niż zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już o tej pozycji ale nie jestem do końca przekonana czy byłabym zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka jest boska. A ja kiedyś byłam wielką fanką Zmierzchu więc chętnie książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do nastolatki mi daleko, więc chyba się nie skuszę na tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi ta książka nie przypadłaby do gustu. Najlepsza pewnie dla nastolatków.

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie czytam takich książek, ale może akurat by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych