Zakupy kosmetyków w firmie Avon

Chcesz kupować produkty Avon taniej? A może chcesz sprzedawać kosmetyki i na tym zarabiać? Dołącz do Avon już teraz, wypełnij formularz rejestracyjny i zostań konsultantką Avon. Kupuj z rabatem do 40%, oszczędzaj lub zarabiaj, odbieraj fantastyczne prezenty, które otrzymasz już od pierwszego zamówienia. Bycie w Avon to zero zobowiązań i mnóstwo korzyści. Sprawdź już teraz co zyskujesz dołączając do firmy jako konsultantka Avon. Nic nie tracisz a zyskać możesz na prawdę wiele.

S.N.U.F.F. - Wiktor Pielewin

"To nie ludzie budują wizerunek świata, lecz wizerunek świata tworzy siebie za ich pośrednictwem "No i mamy kolejną książkę od wybitnego rosyjskiego pisarza Wiktora Pielewina, tym razem jest to S.N.U.F.F. Książka przedstawia nam konflikt pomiędzy mieszkańcami dzikiej Orklandii i cywilizowanego Big Biz'u. Ludzie zaczynają staczać wojnę aby zaspokoić Manitu. A co tak naprawdę oznacza tytuł? Są to brutalne nagrania bez cenzury tworzone przez pilota Damilola Karpov. Skrót S.N.U.F.F. oznacza - Special Newsreel/ Universal Feature Film. Opowieść ta ukazuje nam spojrzenie na wojnę i media. 

Bohater z chęcią opowiada nam o życiu w Orklandii oraz w Big Biz'u. Dzięki niemu poznajemy również parę Orków - Gryma i Chloe. Zostali oni prawnie uznani jako obywatele świata ludzi. Chloe bardzo dobrze sobie radzi w tej roli, a Grym ma nie małe z tym problemy. 


„S. N. U .F. F. – to jest samo życie, gdzie w liczniku mamy miłość, a w mianowniku śmierć. Taki ułamek równy jest jednocześnie zeru i nieskończoności, podobnie jak egzekwujący je Manitu.”


S.N.U.F.F. to pokazanie współczesnego świata , gdzie media i inne podmioty kreują tą wirtualną rzeczywistość. Brutalne filmiki to pożywka dla ludzi rządnych rozlewu krwi. Czytając tą książkę można wysnuć wiele wniosków, ale jeden bardzo istotny. Jest to alegoria tego co serwują nam media. Pokazuje to, że łatwo jest nami sterować oraz jak daleko możemy się posunąć by wzbudzić zainteresowanie. Jak dla mnie książka bardzo ciekawa, ale brutalna. Zazwyczaj nie tykam książek w gatunku S-F, ale styl pisania tego autora bardzo mnie do ciebie przekonał i z chęcią sięgałam po lekturę Pielewina.

Może Ci się spodobać

10 komentarzy

 1. Nie do końca jest to moja bajka jeśli chodzi o styl ale nie mowię tej książce nie..

  OdpowiedzUsuń
 2. Mega cytat! Niestety, media manipulują ludźmi jak chcą...

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam opis książki brzmi bardzo zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. myślę, że to trudna książka skłaniająca do refleksji

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm no nie wiem do końca czy to moje kliamaty ale może kiedyś z ciekawości po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie piszesz o książkach, jednak ta propozycja nie jest dla mnie. Ale wiadomo, każdy czyta to co lubi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ooo, myśle ze tematyka tej książki jest w sam raz dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka bardzo ciekawa i jak najbardziej aktualna. Niestety, ale prawda jest taka, że media, politycy i kościół manipulują nami i tak na prawdę nie mamy pojęcia co wyprawiają.

  OdpowiedzUsuń
 9. nie dla mnie ta pozycja jednak

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta książka raczej nie jest w moim guście.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych