Zakupy kosmetyków w firmie Avon

Chcesz kupować produkty Avon taniej? A może chcesz sprzedawać kosmetyki i na tym zarabiać? Dołącz do Avon już teraz, wypełnij formularz rejestracyjny i zostań konsultantką Avon. Kupuj z rabatem do 40%, oszczędzaj lub zarabiaj, odbieraj fantastyczne prezenty, które otrzymasz już od pierwszego zamówienia. Bycie w Avon to zero zobowiązań i mnóstwo korzyści. Sprawdź już teraz co zyskujesz dołączając do firmy jako konsultantka Avon. Nic nie tracisz a zyskać możesz na prawdę wiele.

Królestwo Złociste - Renata Opala

Królestwa złociste to wyjątkowa i magiczna książka przenosząca do baśniowej krainy. Książka działa na wyobraźnie. Tytuł tej opowieści to Królestwo złociste, a napisała ją Renata Opala. Z góry bardzo dziękuję za pięknie zapakowaną książkę wydawnictwu Skrzat


Tytuł sam wskazuję, że fabuła będzie opierać się na rządach królewskich, a dokładnie o krainie w której rządzi król Imer. Jest to dobry i sprawiedliwy władca, ale niestety umiera przez ugryzienie rybodzioby. Władza automatycznie przechodzi na jego żonę Majranę - dobra i piękna z niej kobieta. Tron należy się synowi Garlandowi, ale mając 12 lat nie może jeszcze zasiąść na tronie. Musi poczekać jeszcze dwa lata. Oprócz syna królowa ma jeszcze córkę Tulipannę, zwaną pieszczotliwie Tulisia. Dzieci odziedziczyły po matce złote włosy, które później mają na nich sprowadzić nieszczęście. 

Śmierć o królu Imer dociera do sąsiadujących ze Złotkowem Królestw. Na zamek przybywają Leander, władca Faladii oraz Magnolit, król Zadarii. Obaj starają się o względy królowej, jednak ta trwa w żałobie i odpycha ich zaloty. Po pewnym czasie do królowej odzywa się władca krainy Lodu o imieniu Folin. W liście, który napisał proponuje ślub następcy tronu, Garlandowi z jego 12 letnią córką Lodoviką. Ma to zapewnić dobre stosunki pomiędzy królestwami. 

Kilka tygodni później w Złotkowie został urządzony turniej z okazji zaręczyn Garlanda oraz Folin. Niespodziewanie w pewnym momencie pojawiają się władcy Leander oraz Magnolit. Przez przypadek książe Garland podsłuchuje ich rozmowę z której wynika, że władcy chcą zaatakować Królestwo Złociste, zabić potomków Imera oraz uwięzić Majranę. Garland od razu informuję o tym swoją matkę, która postanawia mimo wszystko ratować swoje dzieci i wysyła je do Królestwa lodu, gdzie będą bezpieczni. 

No i zaczyna się akcja. Król Leander napada na Królestwo Złociste, więzi Marianę, a żołnierzy wysyła w pościg za królewskimi dziećmi. Czy ten plan się powiedzie? 

Sama książka wykonana jest bardzo ładnie. W środku znajdziemy zarówno kolorowe, jak i czarno-białe ilustrację dodające uroku tej historii. Wydawać by się mogło, że jest to książka przeznaczona dla dzieci, ale osobom w Moim wieku może się spodobać. 
Może Ci się spodobać

11 komentarzy

 1. Myślę, że raczej młodzież byłaby zachwycona tego typu książką. Ale sama fabuła zapowiada się ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna opowieść dla dzieci, sama chętnie przeczytałabym tą książkę, ładnie wydana

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie książki, które działają na wyobraźnie :) Pozdrawiam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładnie wydana to i zachęca dp czytania najmłodszych

  OdpowiedzUsuń
 5. Okładka jest fajna i zachęca do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna jest ta książka i już sama okładka zachęca do jej poznania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam i widzę pierwszy raz, myślę że mi też się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja tam lubię wracać do literatury z czasów dzieciństwa - ostatnio czytałam Anię z Zielonego Wzgórza :) Tej książki nie znam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Hani na pewno spodobałaby się ta opowieść. Czyta coraz dłuższe książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka wydaje się ciekawa, lubię tego typu powieści.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja lubię takie baśniowe klimaty. Czuję się wtedy jak mała dziewczynka i wyobraźnia pracuje.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych