Zakupy kosmetyków w firmie Avon

Chcesz kupować produkty Avon taniej? A może chcesz sprzedawać kosmetyki i na tym zarabiać? Dołącz do Avon już teraz, wypełnij formularz rejestracyjny i zostań konsultantką Avon. Kupuj z rabatem do 40%, oszczędzaj lub zarabiaj, odbieraj fantastyczne prezenty, które otrzymasz już od pierwszego zamówienia. Bycie w Avon to zero zobowiązań i mnóstwo korzyści. Sprawdź już teraz co zyskujesz dołączając do firmy jako konsultantka Avon. Nic nie tracisz a zyskać możesz na prawdę wiele.

Ręce Ojca - Aleksandra Julia Kotela

Książka "Ręce Ojca" napisała Aleksadra Julia Kotela, a wydało ją wydawnictwo JanKa. Jest mi ono bardzo dobrze znane. Mam kilka książek i każda jest na swój sposób wyjątkowa. Tym razem w moje ręce trafiła opowieść o dziewczynie, która wychowywała się bez Ojca, a po jego śmierci postanawia dowiedzieć się jak najwięcej o tym jakim był człowiekiem. Czy te informacje okażą się zbawienne czy raczej odwrotnie?
"Bohaterka powieści szuka odpowiedzi na ważne pytanie: do jakiego stopnia człowiek jest odpowiedzialny za to, kim jest, kim się staje, czy w stawaniu się tym jest wolny, czy też ograniczony – genami, środowiskiem, w którym się rodzi, przeznaczeniem? Próbuje uporządkować swoje wnętrze i swoje życie, przemieszczając się i w czasie, i w przestrzeni, między Polską a Niemcami. Pozostaje nieustannie w drodze, co jest metaforą pragnienia przemiany. Szuka prawdy o swoim ojcu, którego nigdy nie znała, o jego przyjaźniach i miłościach, a okruchy rzeczywistości, o które się potyka, czynią z jej życia swoisty labirynt, zmuszający do ciągłych wyborów. Autorka stawia również pytanie, czy prawda jest wyzwalająca, czy odkrywając ją, Julia nie zgubi siebie, a rozwiązanie rodzinnej zagadki przyniesie ulgę – najbliższym ludziom, jej samej, czytelnikowi. A może chodzi o to, że historię trzeba opowiedzieć, by nie zwariować?
Tak, jak bohaterka tropi ślady przeszłości, Kotela szuka własnego stylu, stapiając w jedno powieść drogi, kryminał i romans, pisze więc rzecz – w podwójnym sensie – o próbie wyzwolenia się, o pragnieniu wolności."

Zacznijmy jednak od początku. Główna bohaterka ma na imię Julia. Ma ona ponad dwadzieścia lat. Wychowywana była przez przez matkę, bez Ojca. Nie umie do końca odnaleźć się w tym świecie. Pewnego dnia, gdy dowiaduje się o śmierci swojego Ojca jej życie diametralnie się zmienia. Postanawia za wszelką cenę pojechać na pogrzeb, a przy okazji dowiedzieć się o Nim jak najwięcej. I tak wyrusza w podróż do innego kraju, innego miasta, które może okazać się jej miejscem. Rozpoczyna poszukiwania prawdy o swoim ojcu. O jego miłościach i przyjaźniach, oraz innymi faktami jakie będą zmuszać dziewczynę do podejmowania decyzji.


Rozdarta pomiędzy dwoma krajami - Polską a Niemcami - będzie próbować sprowadzić swoje życie na dobry tor. Jednak nie jest to takie proste. Im więcej próbuje dowiedzieć się o swoim Ojcu, tym bardziej Jego znajomi zatajają niewygodne fakty. Czy w końcu pozna prawdę i zazna wewnętrznego spokoju?

Język jakim napisana jest ta książka jest przyjemny, książkę czyta się łatwo. W środku znajdziemy wiele pytań bez odpowiedzi, jakie autorka zostawiła. Z pewnością jest to idealna lektura dla osób poszukujących swojego prawdziwego "ja", ale również dla osób lubiących lektury psychologiczne oraz lekko kryminalne. Jest to bardzo dojrzała książka, godna polecenia. 


Może Ci się spodobać

11 komentarzy

 1. Chętnie na nią zapoluję. Zaciekawiła mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam w planach dorwać się do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie przeczytam tę książkę. Zaciekawiła mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. przeszłość tym bardziej nie nasza własna nie powinna mieć na nas wpływu ale często nie umiemy się od niej odciąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widzę, ostatnio stawiasz na polskich autorów, bardzo mnie to cieszy, bo nie kazdy ich docenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No teraz to jestem ciekawa jak ta historia się kończy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. psychologiczne wątki lubię

  OdpowiedzUsuń
 8. No takie historię mogą być bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kurczę, ja w ogóle nie znam polskich autorów. A co to jest za wydawnictwo? :) CIekawisz mnie tymi książkami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To chyba nie jest pozycja dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o tej książce i bardzo mnie ona intryguje, choć nie ukrywam, że mam pewne wątpliwości, czy to dla mnie odpowiednia lektura.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych