Zakupy kosmetyków w firmie Avon

Chcesz kupować produkty Avon taniej? A może chcesz sprzedawać kosmetyki i na tym zarabiać? Dołącz do Avon już teraz, wypełnij formularz rejestracyjny i zostań konsultantką Avon. Kupuj z rabatem do 40%, oszczędzaj lub zarabiaj, odbieraj fantastyczne prezenty, które otrzymasz już od pierwszego zamówienia. Bycie w Avon to zero zobowiązań i mnóstwo korzyści. Sprawdź już teraz co zyskujesz dołączając do firmy jako konsultantka Avon. Nic nie tracisz a zyskać możesz na prawdę wiele.

Tajemnica Jolanty T. - Ewa Ostrowska, Witold Wysmułek

 


Autor: Ewa Ostrowska, Witold Wysmułek
Tytuł: Tajemnica Jolanty T.
Wydawnictwo: Oficynka 
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 218
Ocena: 8/10

Opis książki: Leon Taski ma duże ambicje. Chce być kimś, bogatym i powszechnie szanowanym. Wierzy, że dla swojej rodziny i znajomych jest panem i jak pan, za pomocą chłosty i okrutnego traktowania, wymusza posłuch. Pewnie dnia miarka się przebiera. Doprowadzona do ostateczności żona morduje męża, a wszystkiemu przygląda się ich córka Jolanta. Traumatyczny początek losów młodej dziewczyny odsłania okrutne i mroczne motywacje bohaterów i ich zmagania z samymi sobą.

Moja recenzja: Zacznę od tego, że jakiekolwiek wątki kryminalne, psychologiczne czy coś związane z zabójstwem to tematy, które raz lubią oglądać lub czytać, a raz wręcz mnie przerażają. Po przeczytaniu tego opisuje poczułam z jednej strony niepokój, a z drugiej zaciekanie całą tą historią. Przecież takie tragedie rozgrywają się również w prawdziwym życiu. 

Leon Taski to inaczej mówiąc potwór w czystej postaci. Ma o sobie wysokie mniemanie, a żona i córka są dla niego nikim to tego stopnia, że traktuje je wręcz karygodnie. Czytając taką historie myślimy ile w tym momencie jest takich rodzin gdzie dzieje się bardzo źle. Ogarnia nas wtedy niepokój i smutek. Ta historia skłania nas do głębokiej zadumy i refleksji. 

Nie dziwi mnie fakt, że kobieta już nie wytrzymała i posunęła się do wymierzenia sprawiedliwości samej, aby chronić siebie i córkę Jolantę, która moment zabójstwa widzi na własne oczy i to sprawia, że piętno ten sytuacji będzie się ciągnęło za nią latami. 

Historia jest na prawdę wstrząsająca. Momentami aż ciężko to sobie wyobrazić co mogły czuć matka i córka. Co kierowało tym mężczyzną? Dlaczego zrobił z siebie tak wysoko postawione człowieka, który może ranić najbliższe mu osoby? Polecam przeczytać i spróbować zrozumieć książki. Na pewno nie jest ona łatwa, ale dla osób które lubią kryminały czy interesują się psychologią będzie to fajna książka. Z chęcią obejrzałabym ekranizację tej książki.

Mamy tak piękną pogodę, że momentami aż jestem wypruta z życia. Cieszy mnie fakt, że czereśnie i wiśnie zaczynają się czerwienić i zacznie się sezon skakania po drabinie i zbierania owocu. A jeśli mowa o drabinie to warto zaopatrzyć się w dobrą jakościowo drabinę, która posłuży nam na lata. Zostawiam link - https://sklep.drabiny.info/Może Ci się spodobać

0 komentarzy

Dodając komentarz na blogu oznacza, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych